Menu
Spočítejte si BMI
Vysvětlení BMI
Jaké jsou vaše hodnoty?

  • Pod 18,5 podváha
  • 18,5 – 24,9 optimální váha
  • 25 – 29,9 nadváha
  • 30 – 39,9 obezita
  • Nad 40 těžká obezita
Nejste s výsledkem spokojeni?

Pomůžeme Vám. Zaregistrujte se ZDE a bude Vás diskrétně kontaktovat náš poradce.
Počítadlo
Anketa
Kolik kg potřebujete zhubnout?   1 - 5 14 (12%)

   6 - 10 35 (29%)

   11 - 15 26 (22%)

   16 a více 44 (37%)

Odběr novinek
Domů > Snídej zdravě > Jak snídáte Vy?

Jak snídáte Vy?

14.02.2014 16:58

Jakým způsobem snídáte Vy?

"Snídaně s obsahem sacharidů"

graf 1Po ránu způsobují jednoduché sacharidy (sladké rafinované cereálie, bílé pečivo, toasty, atd.) okamžitý vzestup hladiny cukru v krvi, a tato zásoba cukru navíc musí být v organismu nějak vyrovnána. Přebytek cukru, který není spotřebován pro energii, je přeměněn a uskladněn jako tuk. Následkem toho klesá hladina cukru v krvi a tělo si žádá další sacharidy. Tento cyklus se opakuje 2-3krát denně. Je to negativní cyklus, který je jednou z nejčastějších příčin vzniku nadváhy a mnoha dalších zdravotních obtíží.

"Vynechávání snídaně"

graf 2Pokud vynecháte snídani, hladina cukru v krvi klesne pod normální úroveň a to pro vás znamená útok chuťových buněk a pokles energie. Znovu obracíte pozornost k jednoduchým sacharidům, abyste dosáhli rychlého zvýšení energie. Jednoduché sacharidy způsobí rychlý vzestup hladiny cukru v krvi a tento přebytek musí být v organismu nějak vyrovnán. Přebytečný cukr se přeměňuje na tuk. Tento cyklus se opakuje 2-3krát denně. Je to negativní cyklus, který je jednou z nejčastějších příčin vzniku nadváhy a mnoha dalších zdravotních obtíží.

"Snídaně s vyváženým množstvím proteinu"

graf 3Taková snídaně zásobuje organismus veškerými nezbytnými živinami a energií, aniž by způsobila zvýšení hladiny cukru. Pomáhá předcházet vzniku závislosti na cukrem přeplněných sacharidech během dne. Tímto způsobem zůstávají chuťové buňky pod kontrolou, touha po sacharidech (čokoláda, pamlsky, pečivo, rychlé občerstvení, perlivé nápoje, atd.)mizí a organismus pro získání energie využívá vlastní zásoby uskladněného tuku.

 

Komentáře k článku

Odeslat vzkaz
4+1 =

Copyright © 2011 | Mapa webu | Doporučujeme: www stránky zdarma www stránky | administrace webu